Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Zaciemniające rolety Fantazja Premium do okien dachowych

2015-07-26 | Autor: Admin
Źródło: Anwis

Wnętrza na poddaszu najlepiej chronią przed nadmiernym nagrzewaniem zewnętrzne osłony przeciwsłoneczne. Przez większość roku, również latem, wystarczą wewnętrzne rolety zaciemniające.  

Zwykle w dachu jest zainstalowanych kilka okien połaciowych. Jednak podczas  ciepłych i słonecznych dni we wnętrzach na poddaszu trudno jest znaleźć wytchnienie. Dlatego wyposażamy takie okna w rolety zewnętrzne i markizy. W upalne dni są one skuteczną barierą dla promieni słonecznych, ponieważ odbijają je zanim dotrą one do szyby i ją nagrzeją.
Nie zawsze jednak potrzebujemy aż tak skutecznej ochrony. Wschodzące słońce, blask księżyca w pełni, jaskrawe światła ulicznych latarń mogą być równie uciążliwe. Utrudniają zasypianie nawet wtedy, gdy jesteśmy bardzo zmęczeni. Aby więc uzyskać optymalne rozwiązanie, osłony zewnętrze warto „wspomóc” wewnętrznymi.
Idealnie nadają się do tego rolety zaciemniające. Są one przeznaczone do każdego rodzaju okna dachowego, zarówno drewnianego, jak i z PVC. Umożliwiają one  kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła naturalnego. Konstrukcja rolet jest wyposażona w niezawodny mechanizm samohamujący, który pozwala ustawić roletę na dowolnej wysokości w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać - od pełnego oświetlenia wnętrza, przez półmrok, aż po całkowite zaciemnienie. W tym ostatnim wariancie przenikanie światła słonecznego jest ograniczone do minimum przez prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą.
Przed opuszczaniem lub podciąganiem rolety zaciemniającej nie musimy zamykać okna. Tkanina jest płynnie zwijana lub rozwijana nawet przy uchylonym skrzydle. Co więcej, jest ona zabezpieczona przed wypadaniem z prowadnic bocznych przez łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną. Sterowanie oknami dachowymi, które znajdują się często bardzo wysoko, w trudno dostępnych miejscach, usprawni sztyca.
Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin oraz detali wykończeniowych znacznie ułatwi dopasowanie rolety do stylu wnętrza i naszego gustu. Trzeba jedynie przed zakupem sprecyzować własne potrzeby. Rolety zaciemniające ANWIS są dostępne w szerokości 40-110 cm, a ich wysokość wynosi maksymalnie 150 cm.

 

 Więcej informacji o firmie i jej produktach na stronie www.anwis.pl

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook