Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Dofinansowanie domów pasywnych - komentarz

2012-11-15 | Autor: infookno
Źródło: SOMFY

Od stycznia 2013 roku każdy kto będzie chciał zbudować dom inteligentny, przyjazny dla środowiska będzie mógł liczyć na dofinansowanie w kwocie 50 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Producent automatyki i napędów do domów inteligentnych, firma Somfy prognozuje, że jest to znaczący impuls do rozwoju branży.
Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, kraje członkowskie są zobligowane do tego by zmniejszać emisje dwutlenku węgla i zwiększać produkcję energii ze źródeł odnawialnych. Nowoczesne budownictwo ma w tym pomóc, a polski rząd chce je finansowo wspierać.
Skorzysta na tym zapewne całe grono firm z branży budownictwa, jak i branż wspierających, które poprzez nowe zlecenia, przyczyni się także do rozwoju gospodarki. Somfy ocenia, że taka zapowiedź pozytywnie wpłynie na rynek automatyki domowej.
 - Już zauważamy, że wraz ze wzrostem standardu życia w Polsce, również wykorzystanie osłon rośnie. Coraz powszechniej dąży się do automatyzacji i oszczędzania energii. Ten ostatni aspekt jest tu szczególnie istotny. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że 40% produkowanej na świecie energii pochłania budownictwo, z czego znakomita większość to koszty eksploatacji budynków, takie jak ogrzewanie i klimatyzacja. Zastosowanie przesłon, a zwłaszcza przesłon zautomatyzowanych, pozwala wyraźnie zmniejszyć ilość zużytej energii – podsumowuje Cezary Krupa, SOMFY.
Nowy program to też istotny impuls dla rynku do zmiany sposobu wznoszenia budynków w Polsce i poza korzyściami finansowymi dla odbiorców programu przyniesie znaczący efekt edukacyjny dla społeczeństwa. Dzięki dofinansowaniu, branża może liczyć na większą świadomość klienta końcowego odnośnie istnienia takich produktów na rynku i korzyści z nimi związanych. Popularyzacja takich rozwiązań wiąże się też z większą dostępnością cenową takich systemów niż kiedyś.
Program skierowany jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom/mieszkanie od dewelopera. Wysokość dotacji ma być uzależniona od tego jak bardzo  energooszczędny będzie budynek. 

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook