Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Stropex

Wielka inwestycja rusza wkrótce.

2012-12-14 | Autor: GEC

Minął dokładnie rok od daty kiedy Prezes Leszek Gierszewski poinformował opinie publiczną o wielkiej inwestycji wartej 200 mln złotych. Firma DRUTEX  właśnie uzyskała w dniu 7.12. 2012 r. pozwolenie na budowę  kompleksu obiektów produkcyjnych  wchodzących w skład Europejskiego Centrum Stolarki o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 52,160.0 m² na przylegających do firmy terenach o łącznej powierzchni 22,9 ha. Prace Budowlane ( w pierwszej kolejności roboty ziemne) ruszą jeszcze w styczniu 2013 roku, a zakończenie pierwszego etapu prac przewidziane jest na III kwartał 2013. Tym samym firma jeszcze w 2013 roku, po zrealizowaniu pierwszej fazy inwestycji, powiększy swój potencjał produkcyjny przynajmniej o 50 %. Docelowo firma planuje zwiększyć potencjał o 100%.
Drutex poinformował we wtorek o uzyskaniu pozwolenia na budowę kompleksu obiektów produkcyjnych wchodzących w skład Europejskiego Centrum Stolarki. Prace budowlane mają ruszyć w styczniu. Pierwszy etap inwestycji zostanie wówczas zakończony latem. Już wtedy firma zwiększy swój potencjał produkcyjny przynajmniej o połowę.
Obecnie Drutex wytwarza ok. 5 tys. okien na dobę. Na rozbudowę zakładu zamierza wydać w ciągu najbliższych dwóch lat ok. 200 mln zł (firma częściowo sfinansuje tę inwestycję kredytem). Na terenach przylegających do Drutexu powstanie także nowoczesne centrum logistyczne.
Dodajmy, że duża część produkcji trafia do zagranicznych odbiorców. Okna i drzwi Drutexu można obecnie kupić w wielu krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Dalekim Wschodzie. Firma podaje, że połowę jego przychodów stanowi eksport. W rzeczywistości może to być nawet 70% wyrobów Drutexu (także okien, drzwi i fasad z aluminium i drewna), które trafiają za granicę, bo eksportują je także krajowi dilerzy.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook