Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Opis

 

Historia zakładu Effector S.A. sięga 1991 roku. Kiedy rodziła się nasza firma, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że prowadzona działalność osiągnie takie rozmiary. Ważna okazała się umiejętność dostosowania się do potrzeb rynku i wykorzystanie najnowszej technologii. Początkowo firma działała pod nazwą PPHU LECH –POL w branży niezwiązanej z sektorem budowlanym. Dwa lata później rozpoczęliśmy produkcję elementów aluminiowych zwanych okapnikami rynnowymi. Kolejne lata zaowocowały  poszerzeniem naszej oferty. W 1995 roku przy ulicy Hauke Bosaka w Kielcach powstał zakład, gdzie uruchomiliśmy produkcję szyb zespolonych. Działalność firmy przejęła nowo zawiązana spółka Lech Pol S.A., która wkrótce zmieniła swoją nazwę na Effector S.A. Na rynku pojawiły się nowe produkty: aluminiowe listwy wykończeniowe i aluminiowe okładziny okienne do okien drewnianych.
Poszerzeniu oferty dla klienta towarzyszył szybki rozwój technologii w zakładzie we Włoszczowie. Firma wzbogaciła się o nowe linie do anodowania, dział obróbki mechanicznej, linie do lakierowania wraz z nowoczesną oczyszczalnią ścieków. Unowocześnienie zaplecza produkcyjnego zakładu pozwoliło z kolei  na zaistnienie na kolejnym rynku – rynku usług powierzchniowej i mechanicznej obróbki profili aluminiowych. Swoją działalność rozwinęliśmy również w branży szyb zespolonych uruchamiając zamiejscowy zakład w Starogardzie Gdańskim.
Brak elementów synergii pomiędzy firmą we Włoszczowie – zajmującą się aluminium i w Kielcach/Starogardzie Gdańskim – specjalizującą się w produkcji szyb zespolonych skłonił władze spółki do rozdzielenia działalności zakładów. Tym bardziej, że każdy z nich oferował inną gamę produktów i działał rynkowo jako samodzielna i konkurencyjna jednostka. W 2007 roku firma zajmująca się produkcją szyb zespolonych rozpoczęła działalność pod nową nazwą  EFFFECTOR II S.A., która w roku 2011 zmieniła nazwę na EFFECT GLASS S.A. (więcej informacji na stronie: www.effectglass.net).
Obecnie oferta rynkowa firma EFFECTOR S.A. została przypisana grupom handlowym:  Aludecor (listwy wykończeniowe i elementy do aranżacji wnętrz); Alustyle (okapniki rynnowe i okładziny okienne); Aluservice (obróbka aluminium).
Dewizą firmy Effector jest jakość, funkcjonalność i zadowolenie klienta.  Nasze produkty wyróżnia atrakcyjne wzornictwo, kolorystyka i ciągłe poszukiwanie nowych technologii. Dzięki inwestowaniu w nowoczesny sprzęt jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymogom odbiorców naszych towarów.

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook