Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Fimtec

Fakro chce podbić kolejne rynki

2016-08-08 | Autor: GEC
Źródło: Fakro

W ciągu najbliższych dwóch lat FAKRO, polski producent okien dachowych o globalnym zasięgu, zamierza utworzyć co najmniej 1000 nowych miejsc pracy w swoim zakładzie w Nowym Sączu oraz zwiększyć wynagrodzenia przynajmniej o 50 procent.
Takie deklaracje padły z ust Ryszarda Florka(na zdjęciu), Prezesa FAKRO, podczas konferencji, która odbyła się w obecności polskich parlamentarzystów i przedstawicieli władz lokalnych z okazji 25-lecia sądeckiej firmy FAKRO. Najważniejszym celem, którego wynikową będą większe zatrudnienie i wyższe płace, jest podwojenie udziału w globalnym rynku okien dachowych.

Dla FAKRO korzyści z efektu skali odgrywają bardzo ważną rolę i ich powiększenie stworzy możliwości podwyżki wynagrodzeń oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Zwiększenie korzyści efektu skali będzie jednak możliwe tylko wtedy, gdy zostaną wyrównane szanse konkurowania pomiędzy gigantami z zachodu a polskimi, rodzimymi firmami – wyjaśniał portalowi twojsacz.pl Ryszard Florek. W tej wypowiedzi Prezes FAKRO nawiązywał do panującej na rynku sytuacji, o której mogą Państwo przeczytać więcej w tym materiale.

Firma Fakro powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 25 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3300 osób, wchodzi 12 spółek produkcyjnych oraz 16 dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Produkty firmy FAKRO można znaleźć w ponad 50-ciu krajach na całym świecie – wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Sprzedaż na eksport stanowi 70% ogólnej sprzedaży.

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook