Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Fimtec

Dobra firma 2012

2012-11-20 | Autor: GEC

FAKRO znalazło się w gronie sześćdziesięciu najbardziej innowacyjnych polskich firm rankingu dziennika „Rzeczpospolita” Lista 2000, uzyskując wysoką, 18 lokatę. W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem sądeckie przedsiębiorstwo poszybowało w górę aż o jedenaście miejsc.
Prestiżowy ranking pozycjonuje firmy uwzględniając m. in. wydatki na działalność badawczo-rozwojową, uzyskane patenty oraz funkcjonowanie wyodrębnionego działu B+R .
-Coraz wyższa pozycja FAKRO w prestiżowym rankingu „Rzeczpospolitej” jest potwierdzeniem naszej przynależności do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw - podkreśla dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO Henryk Musiał. - Ten sukces to zasługa inżynierów konstruktorów – autorów kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych zawierających nowatorskie rozwiązania. W większości owocują one przyznanymi patentami. Nasze przedsiębiorstwo, które w ciągu kilkunastu lat osiągnęło pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych, to firma eksportująca do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów. Rozwiązania technologiczne FAKRO wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na całym świecie.
Całość prac nad przygotowaniem listy innowacyjnych firm koordynowali eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku jeśli chodzi o badania nad innowacyjnością i zarządzaniem własnością intelektualną.
Jak pisze na swoich łamach „Rzeczpospolita” innowacje w objętych rankingu firmach pozostają w stabilnym wzroście. Liczby wskazują, ze kryzys nie odstrasza innowacyjnych firm od zwiększania nakładów na badania i rozwój. Drugi rok z rzędu można zaobserwować stabilny wzrost.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook