Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Fakro Premium

Wielkie plany Stolpawu - chciałbym, żeby moja firma była nr 1 w produkcji i sprzedaży drzwi zewnętrznych

2012-10-01

Infookno.pl - z naszej perspektywy  i wiedzy o rynku, Pana firmie i planowanych inwestycjach, jest to bardzo prawdopodobne i tu już za rok, najpóźniej za dwa lata.
Branża stolarki jest bardzo rozdrobniona i dotyczy to także produkcji drzwi zewnętrznych - producentów jest wielu, ale niewielu specjalizuje się w produkcji markowych, drewnianych, ozdobnych i funkcjonalnych ( w tym energooszczędnych) drzwi.
Drzwi zewnętrzne produkują różne firmy zarówno te największe czyli Porta i Pol-Skone czy Gerda, ale też te mniejsze. Znaną i cenioną firmą  oraz prawdopodobnie liderem w produkcji drzwi jest firma CAL, Stolpaw jest tuż, tuż za nią, z produkcją sięgającą kilkunastu tysięcy drzwi rocznie z możliwością podwojenia tej produkcji istnieje realna szansa na wysunięcie się na czoło stawki i zdobycie powiedzmy 7-10% rynku. Jakie więc są perspektywy, jak osiągnąć cel bycia nr 1 w tym segmencie, odpowiada właściciel Pan Marcin Pawlak.

Infookno: Jak ocenia
Pan obecny sezon w branży stolarki ?
Marcin Pawlak: Ten sezon w branży stolarki nie był najłatwiejszy. Musieliśmy włożyć sporo pracy w to by osiągnąć poziom zeszłoroczny, udało nam się nawet wypracować 15% wzrost. Sądzę, że to niezły wynik, ciężko znaleźć  firmę z naszego segmentu która radzi sobie podobnie dobrze
Infookno: Jakie plany ma firma Stolpaw na najbliższe miesiące? Słyszeliśmy o budowie nowej hali produkcyjnej – czy to prawda?
Marcin Pawlak: Chcielibyśmy, aby nasze produkty były dostępne w  jeszcze większej ilości salonów stolarki . Wprowadzamy nową linie drzwi wewnętrznych, niedługo wydamy również katalog. Nasza firma ze względu dynamiczny rozwój, postarała się również o dofinansowania z Unii Europejskiej które otrzymaliśmy i zakupimy dzięki temu maszyny do nowej hali. Budowa hali rozpocznie się  zaraz po tym jak stopnieją śniegi.
Infookno: Jak układa się współpraca z dilerami? Czy po cyklu szkoleń które Państwo  przeprowadzili zauważył Pan jakieś zwiększone zainteresowanie współpracą z firmą Stolpaw? Czy planują Państwo kolejne szkolenia?
Marcin Pawlak:  Należałoby o to zapytać dilerów, ale z tego co do mnie mówili to są zadowoleni ze współpracy. Świadczy o tym chociażby to, że nie przyjmują ofert od konkurencji która ma tańsze produkty. Jakość się broni i cieszymy się, że możemy współpracować z takimi firmami dla  których ten element jest decydującym.  Dzięki szkoleniom które odbywały się na miejscu w naszym zakładzie produkcyjnym , Dilerzy nabrali do nas większego zaufania. Byli mile zaskoczeni tym co zobaczyli, a mianowicie wysoką jakością produkcji. Oczywiście planujemy kolejne szkolenia – uważamy, że był to bardzo dobry pomysł.

http://www.stolpaw.com.pl

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook