Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Fakro banner

Wielkie plany Stolpawu - chciałbym, żeby moja firma była nr 1 w produkcji i sprzedaży drzwi zewnętrznych

2012-10-01

Infookno.pl - z naszej perspektywy  i wiedzy o rynku, Pana firmie i planowanych inwestycjach, jest to bardzo prawdopodobne i tu już za rok, najpóźniej za dwa lata.
Branża stolarki jest bardzo rozdrobniona i dotyczy to także produkcji drzwi zewnętrznych - producentów jest wielu, ale niewielu specjalizuje się w produkcji markowych, drewnianych, ozdobnych i funkcjonalnych ( w tym energooszczędnych) drzwi.
Drzwi zewnętrzne produkują różne firmy zarówno te największe czyli Porta i Pol-Skone czy Gerda, ale też te mniejsze. Znaną i cenioną firmą  oraz prawdopodobnie liderem w produkcji drzwi jest firma CAL, Stolpaw jest tuż, tuż za nią, z produkcją sięgającą kilkunastu tysięcy drzwi rocznie z możliwością podwojenia tej produkcji istnieje realna szansa na wysunięcie się na czoło stawki i zdobycie powiedzmy 7-10% rynku. Jakie więc są perspektywy, jak osiągnąć cel bycia nr 1 w tym segmencie, odpowiada właściciel Pan Marcin Pawlak.

Infookno: Jak ocenia
Pan obecny sezon w branży stolarki ?
Marcin Pawlak: Ten sezon w branży stolarki nie był najłatwiejszy. Musieliśmy włożyć sporo pracy w to by osiągnąć poziom zeszłoroczny, udało nam się nawet wypracować 15% wzrost. Sądzę, że to niezły wynik, ciężko znaleźć  firmę z naszego segmentu która radzi sobie podobnie dobrze
Infookno: Jakie plany ma firma Stolpaw na najbliższe miesiące? Słyszeliśmy o budowie nowej hali produkcyjnej – czy to prawda?
Marcin Pawlak: Chcielibyśmy, aby nasze produkty były dostępne w  jeszcze większej ilości salonów stolarki . Wprowadzamy nową linie drzwi wewnętrznych, niedługo wydamy również katalog. Nasza firma ze względu dynamiczny rozwój, postarała się również o dofinansowania z Unii Europejskiej które otrzymaliśmy i zakupimy dzięki temu maszyny do nowej hali. Budowa hali rozpocznie się  zaraz po tym jak stopnieją śniegi.
Infookno: Jak układa się współpraca z dilerami? Czy po cyklu szkoleń które Państwo  przeprowadzili zauważył Pan jakieś zwiększone zainteresowanie współpracą z firmą Stolpaw? Czy planują Państwo kolejne szkolenia?
Marcin Pawlak:  Należałoby o to zapytać dilerów, ale z tego co do mnie mówili to są zadowoleni ze współpracy. Świadczy o tym chociażby to, że nie przyjmują ofert od konkurencji która ma tańsze produkty. Jakość się broni i cieszymy się, że możemy współpracować z takimi firmami dla  których ten element jest decydującym.  Dzięki szkoleniom które odbywały się na miejscu w naszym zakładzie produkcyjnym , Dilerzy nabrali do nas większego zaufania. Byli mile zaskoczeni tym co zobaczyli, a mianowicie wysoką jakością produkcji. Oczywiście planujemy kolejne szkolenia – uważamy, że był to bardzo dobry pomysł.

http://www.stolpaw.com.pl

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook