Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

SlidePro - kolejna premiera firmy Wiśniowski

2015-03-17 | Autor: GEC Consulting
Źródło: Wisniowski

W ofercie bram przemysłowych zapowiada się kolejny przełom. Brama przemysłowa SlidePro to kolejny innowacyjny produkt, łączący sprawdzoną konstrukcję bram podwieszano przesuwnych z nowoczesnym płaszczem, wykonanym z paneli stosowanych w bramach segmentowych.

Bramy podwieszano przesuwne najczęściej są montowane w zakładach przemysłowych, które nie mają możliwości montażu bramy segmentowej. Zazwyczaj nie były one tak estetyczne jak bramy segmentowe. SlidePro to przełom zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności bram podwieszano przesuwnych.
Do produkcji skrzydła bramy został wykorzystany panel  z przetłoczeniem V, który można malować na przeróżne kolory z palety RAL.  Prostota konstrukcji i dopracowane detale, potęgują wrażenie jednolitego wyglądu, dzięki czemu bramy te doskonale wpisują się  w  nowoczesną przestrzeń zakładów przemysłowych  - powiedział Maciej  Perz, Menedżer Produktu Bramy Przemysłowe w firmie Wiśniowski.
Drugą ważną zaletą bramy SlidePro jest poziom termoizolacji. Panele, z których zbudowany jest płaszcz wypełnione są termoizolacyjną pianką. Ponadto brama posiada system uszczelnień na całym obwodzie. Wszystko to gwarantuje optymalne parametry przenikalności cieplnej, które potwierdziły badania Instytutu Techniki Budowlanej.  

Brama SlidePro została poddana również badaniom określającym parametry wymagane przez normy europejskie PN-EN 13241-1.  Bardzo wysoko zostały ocenione wodoszczelności (klasa 2), odporność na obciążenie wiatrem (klasy 1-4 w zależności od wymiarów) oraz przepuszczalność powietrza (klasa 1)
Ważną zaletą bramy SlidePro jest również bardzo prosty montaż.  Można ją instalować do sufitu bądź nadproża, co  czyni bramę uniwersalną pod względem zastosowania.

Podobnie jak inne typy bram o konstrukcji podwieszano przesuwnej, SlidePro może być wykonywana w wersji jedno-, lub dwuskrzydłowej.  

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook