Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Stropex

ViaVac - to nowe spojrzenie na montaż szyb i okien

2016-09-26 | Autor: GEC Consulting

Wywiad z Angeliką Barską-Badowską – Rzecznikiem Prasowym VIAVAC Polska s.c.

Grzegorz Cendrowski( GC): VIAVAC – jak to wszystko się zaczęło, kiedy firma powstała, a także kiedy i dlaczego zaczęła działać  także w Polsce?
Angelika Barska-Badowska(AB): Firma VIAVAC powstała w roku 1999 w Holandii i od samego początku działalności koncentruje się na tworzeniu rozwiązań do instalacji elementów szklanych i płyt warstwowych. W 2008 obecni właściciele firmy VIAVAC Polska s.c. podjęli decyzję o założeniu firmy w Polsce gdyż potrzeby rynku polskiego wymagały wprowadzenia innowacyjnych produktów do montażu szkła i płyty warstwowej. Na przestrzeni lat staliśmy się rozpoznawalni w Polsce i zdobywając zaufanie wielu klientów.

GC: Czy i jak Państwa urządzenia są pomocne w trudnej pracy montażowej ciężkich przeszkleń, płyt warstwowych, etc.?
AB: Dysponujemy parkiem specjalistycznych przyssawek do montażu szkła i płyty warstwowej dzięki którym praca na budowie staje się bardziej bezpieczna i szybsza. Świetnie odnajdujemy się w temacie montażu dużych szyb i długich ciężkich płyt warstwowych. Proponujemy naszym klientom odpowiednie, bezpieczne rozwiązania. Wykwalifikowany  zespół serwisantów  technicznych każdy montaż klienta traktuje indywidualnie i proponuje profesjonalne doradztwo w tym zakresie podejmując każde wyzwanie.

GC: Czy polscy pracodawcy, montażyści i inwestorzy są przygotowani do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zastosowaniem Państwa profesjonalnych urządzeń?
AB: Zdecydowanie świadomość inwestorów i montażystów wzrosła na przestrzeni ostatnich lat w temacie bezpieczeństwa i komfortu montażu co oznacza, że są przygotowani na ponoszenie dodatkowych kosztów z tytułu wynajmu przyssawek. Przekonali się, że korzyści wynikające z użytkowania naszych urządzeń są bardzo duże w porównaniu z ceną, którą muszą zapłacić. Niejednokrotnie zdarza nam się usłyszeć od nowych klientów, że nie wiedzą jak mogli do tej pory wykonywać te same prace bez pomocy przyssawek. To dla nas największa satysfakcja i dowód na to, że jak ktoś choćby raz spróbował pracy na naszych przyssawkach to wróci do nas przy kolejnym montażu.

GC: Jak wygląda Państwa oferta, czy jest to sprzedaż urządzeń czy także usługi najmu?
AB: Jesteśmy dystrybutorem urządzeń VIAVAC zarówno w zakresie wynajmu jak i sprzedaży. Nasze przyssawki wynajmujemy i wysyłamy kurierem na życzenie klienta w każde miejsce w Polsce. Istnieje również możliwość odbioru osobistego urządzenia z siedziby naszej firmy w Wolsztynie z możliwością krótkiego szkolenia w serwisie. Posiadamy  oferty sprzedaży wszystkich poszczególnych maszyn. Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym i odwiedzenia naszej strony internetowej www.viavac.pl

GC: Jak wygląda sprawa szkoleń, gdyż trudno sobie wyobrazić użytkowanie takich urządzeń bez specjalistycznego szkolenia i serwisu?
AB: Nasi serwisanci są do dyspozycji klienta, bardzo chętnie uczestniczymy w bezpłatnych prezentacjach przyssawek na konkretnych budowach, inwestycjach, by na tzw. „żywym organizmie” zaprezentować klientowi zasadę działania ssawek i udzielić bezpłatnego instruktażu. Warto dodać, że nasze maszyny nie podlegają pod UDT – Urząd Dozoru Technicznego i tym samym nie ma konieczności posiadania specjalnych uprawnień do ich obsługi. Są to urządzenia niezwykle intuicyjne i to również jest ich zaletą w przypadku obsługi przez osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w szkoleniu czy prezentacji. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje z Działu technicznego VIAVAC Polska specjalny dokument potwierdzający odbycie instruktażu. Dokument jest honorowany przez Inspektorów BHP na budowie.

GC: Czy firma ViaVac rozwija się także na innych rynkach i czy wykorzystuje swój potencjał?

AB: Nasze urządzenia próżniowe są stosowane na całym świecie. Wciąż się rozwijamy i poszerzamy horyzonty z naciskiem na ciągły rozwój. Elementy budowlane mogą się znacznie różnić w wadze, wymiarach, pozycji montażu i strukturze powierzchni. Jest  dla nas wyzwaniem, aby znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdej sytuacji oraz opracowanie urządzeń, które są niezawodne, wszechstronne i łatwe w obsłudze. To wymaga pracy zespołowej, dlatego dążymy do doskonałej współpracy z użytkownikami i producentami.

GC: Jakich nowości można spodziewać się od Państwa na nadchodzący sezon budowlany, czym się charakteryzują?

AB: O nowościach, które przygotowaliśmy dla naszych klientów dowiecie się Państwo już niebawem – w naszym newsleterze, który zostanie zamieszczony na łamach www.stolarkavip.pl

GC: Gdybyście mieli Państwo w kilku słowach przekonać potencjalnych odbiorców, producentów czy dilerów stolarki to co by to było?
AB: Możemy śmiało powiedzieć, że dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu sprostamy i podołamy każdemu zadaniu i wyzwaniu w dziedzinie montażu szkła i płyty warstwowej.  Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji wypróbowania naszych urządzeń do wynajmu i przekonania się ile korzyści niesie ze sobą montaż przyssawkami. W tym miejscu, naszym stałym klientom dziękujemy za zaufanie, przekazywane uwagi i miłe słowa.

GC: Jednym zdaniem VIAVAC to…
AB:  ViaVac to marka która gwarantuje Państwu sukces w każdym montażu
.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook