Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Pierwszy pojedynek branżowy

2014-06-01 | Autor: infookno

 

Pytamy firmę ROTO FRANK OKUCIA BUDOWLANE

Co Państwa wyróżnia na rynku? Innowacyjność

• Roto to marka najbardziej rozpowszechnionego na świecie systemu okuć rozwierno-uchylnych do okien i drzwi balkonowych. Roto NT – nasz sztandarowy produkt – to pierwszy modułowy system okuć, który dzięki stałej rozbudowie oferuje najobszerniejszy program rozwiązań zarówno dla producentów okien, jak i użytkowników. Roto NT dzięki swej technologicznej dojrzałości jest najbardziej stabilnym systemem, który elastycznie dopasowuje się do potrzeb produkcji okien o każdym poziomie automatyzacji – od manualnej po całkowicie automatyczną. Modułowy system NT jest doskonałą bazą i platformą wszystkich pozostałych rozwiązań okuciowych, np. przesuwnych – Roto Sliding, otwieranych na zewnątrz – Roto Outward Opening, Roto Door do drzwi wejściowych.
• Zdolność dostawcza Roto plasuje nas na czele rynku: szybkość realizacji zamówień ma dla Roto i współpracujących klientów bardzo duże znaczenie. 95% asortymentu klienci Roto otrzymują w ciągu 1,8 dnia od zamówienia.
• Roto jako global player obecny jest na wszystkich liczących się światowych rynkach. Dzięki temu jesteśmy jedynym wyspecjalizowanym partnerem, dysponującym produktami odpowiadającymi potrzebom użytkowników na całym świecie – jest to szczególnie ważne w dobie ekspansji np. polskich producentów stolarki na światowe rynki.
• Stabilna i wykwalifikowana załoga Roto o dużym doświadczeniu w branży dysponuje dojrzałą i ugruntowaną wiedzą specjalistyczną. Roto jako jedyny producent okuć należy jednocześnie do ekskluzywnego grona największych na świecie wytwórców okien dachowych, co wyróżnia nas na tle całej konkurencji. Oferując systemy okuć producentom okien jako jedyni znamy ich potrzeby z własnych doświadczeń produkcyjnych i handlowych. Roto produkuje okna dachowe już od blisko 50 lat.
• Niestrudzenie poszukujemy partnerskich rozwiązań win-win: z korzyścią dla klienta i dla Roto. Kompleksowy serwis Roto jest zawsze elementem naszej oferty – daje nam to często duże przewagi nad konkurencją, gdzie za produktem nie zawsze nadąża serwis. Modułowa struktura systemów okuć, asortymentu i serwisu Roto umożliwia satysfakcjonującą współpracę z producentami okien każdej wielkości i na każdym poziomie automatyzacji produkcji. W Roto liczy się każdy klient, niezależnie od wielkości produkcji.

Kluczem do rynkowej pozycji Roto są innowacje w całym asortymencie:
• Roto NT Power Hinge – system okuć do wielkopowierzchniowych rozwiernych i rozwierno-uchylnych drzwi tarasowych z profili drewnianych i drewniano-aluminiowych o masie skrzydeł do 200 kg i 300 kg. Roto stale śledząc trendy w architekturze i budownictwie oferuje rozwiązania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rynku – w tym wypadku dążeniu do jak największych przeszkleń przy jednoczesnej energooszczędności i szczelności elementów budowlanych. Naszym wyróżnikiem jest oferowanie okuć do energooszczędnych okien i drzwi na całą wysokość pomieszczenia – nawet do 3 m.
• Roto NT Designo – okucia dla wymagających estetów, którzy nie godzą się na kompromisy w zakresie energooszczędności i wielkości okien. Jest to system całkowicie ukrytych okuć do skrzydeł o masie do 150 kg, w których dzięki wyeliminowaniu mostków termicznych w obszarze zawiasów udało się zredukować straty ciepła o 10% w stosunku do systemów z widocznymi zawiasami.
• NT AL doceniają inwestorzy obiektowi, ponieważ Roto jest dostawcą certyfikowanego systemu okuć do dużych obiektów zarówno z okuciami widocznymi jak i ukrytymi. Rozwiązania Roto AL pozwalają na wykonanie okien ze skrzydłami o masie nawet do 300 kg.
• Roto Door – kompleksowy asortyment zamków, zawiasów, progów, wkładek i klamek do drzwi od jednego specjalisty. Zamki Roto Safe od mechanicznych – ryglowanych kluczem we wkładce lub przez uniesienie klamki, przez mechaniczno-automatyczne Roto Tandeo – ryglujące się samoczynnie po domknięciu drzwi, po elektromechaniczne Roto Eneo – sterowane przez różnego rodzaju systemy dostępu (czytnik linii papilarnych, blue-tooth, pilot, klawiatura PIN) stanowią najobszerniejszą i uniwersalną bazę do wykonania każdego rodzaju drzwi o wysokości do 3 m. Uniwersalność systemu zamków Roto pozwala na wybór zamka we wstępnie okutych skrzydłach – niejako w ostatniej chwili – zgodnie z indywidualnym życzeniem klienta.

Co  oznacza dla Państwa "Komfort, Bezpieczeństwo, Energooszczędność i Estetyka" ?

• Okucia Roto ukierunkowane są na korzyści funkcjonalne i bezpieczeństwo użytkowników. Ponieważ jest to system modułowy, umożliwia on realizację tych wymogów w sposób zoptymalizowany pod względem technologii produkcji, z niskimi stanami magazynowymi (niskie koszty logistyki produkcji). Roto pozwala na całkowitą indywidualizację okien w budynku, domu, mieszkaniu – odpowiednio do funkcji pomieszczeń i potrzeb użytkowników: dzięki odpowiednim elementom okucia. Przesuwne okna do kuchni można otworzyć bez konieczności uprzątania naczyń z blatu. Bezpieczne okno do pokoju dziecka z systemem Tilt First i specjalną klamką pozwoli zawsze uchylić okno i wywietrzyć pokój bez klucza, ale otworzyć je na oścież mogą tylko posiadacze klucza. Okno do sypialni z 10-stopniowym uchyłem pozwoli dopasować wielkość szczeliny wentylacyjnej do panującej pogody. Okno do pokoju pracy z klamką u dołu można wygodnie otwierać i zamykać, nawet jeśli znajduje się przed nim biurko lub szafka. To tylko niektóre z całej palety możliwości.
• „Zawsze szczelne drzwi dzięki zamkom, zawiasom i progom Roto”- potwierdzają nasi klienci. Kładziemy nacisk nie tylko na certyfikowane bezpieczeństwo obiektów, ale także ludzi z nich korzystających – wyrazem jest nasza linia zamków do drzwi ewakuacyjnych i antypanicznych – dedykowanych wraz z zawiasami Roto Solid o dużej nośności i częstotliwości otwierania do budynków użyteczności publicznej.
• Komfortowe okucia przesuwne Roto Patio Life to możliwość najbardziej imponujących pod względem rozmiaru i wygodnych drzwi tarasowych o masie skrzydła do 400 kg z izolowanym termicznie niskim progiem. Ponieważ podczas obsługi nie ma konieczności unoszenia skrzydła – drzwi mimo swej dużej masy dają się przesuwać wyjątkowo lekko. Dla oczekujących więcej komfortu te ciężkie drzwi przesuwać może ukryty w podłodze napęd Roto Drive.
• Podobnie komfortowo otwierać można drzwi wejściowe dzięki zastosowaniu elektromechanicznych zamków z rodziny Roto Safe Eneo z napędem otwierającym Door Drive – naciśnięcie przycisku na pilocie lub użycie dowolnego systemu kontroli dostępu odrygluje drzwi, a następnie otworzy je na oścież. Ponowne naciśnięcie przycisku zamknie i zarygluje drzwi. Roto Door Drive w drzwiach z niskim progiem z oferty Roto znakomicie sprawdzi się także w budownictwie bez barier.

A jakie są nowe propozycje firmy ?

• Całkowicie ukryte napędy elektroniczne stanowią w innowacyjnej ofercie Roto kompleksowy asortyment nie tylko do okien, jak np. Roto E-Tec Drive, ale także do wielkopowierzchniowych przesuwnych drzwi tarasowych – Roto Patio Life Drive, oraz do drzwi wejściowych – Roto Door Drive. Zdalne otwieranie okien, drzwi tarasowych i wejściowych to bardzo rozwojowy obszar w naszym asortymencie. Oferowane przez nas systemy są otwarte i umożliwiają każdy rodzaj integracji z systemami sterującymi – od manualnych po sterowanie przez szynę danych.
• Stale rozwijamy ofertę serwisową: od połowy roku 2013 dostępna jest nowa wersja internetowego konfiguratora okuć do okien – Roto Con – dla wszystkich zarejestrowanych w serwisie internetowym Roto producentów okien i drzwi (www.roto.pl). Konfigurator Roto Con umożliwia przez internet zindywidualizowany i kompleksowy dobór okuć z całego asortymentu Roto w 4 krokach. Od kwietnia 2014 r. dostępna jest aplikacja na urządzenia mobilne – smartfony i tablety, która producentom okien i dystrybutorom okuć daje dodatkową swobodę pracy i niezależność.
• Roto Lean: optymalizacja procesów produkcyjnych – duże znaczenie ma stałe doskonalenie przepływów produkcyjnych na liniach klientów Roto, zwiększenie wydajności, generowanie i relokacja zasobów ludzkich i materiałowych, oszczędność czasu i eliminowanie wszelkiego marnotrawstwa.
• Rozbudowa i segmentacja kompleksowych programów okuć Roto do drzwi (Door – zamki, zawiasy, wkładki, progi, uszczelnienia) oraz do aluminium – (AL – wielosegmentowe systemy okuć do profili zarówno z komorą Euro jak i rowkiem 16 mm z wariantami ukrytej strony zawiasowej Designo oraz bogatym programem wyposażenia dodatkowego – amortyzator otwarcia, hamulec w klamce, rozwiązanie TiltFirst, strona zawiasowa do skrzydeł o masie do 300 kg
• Wyspecjalizowany i kompleksowy asortyment podkładek szybowych do okien o dużej masie skrzydła oraz do okien antywłamaniowych.

 ...i jeszcze plany rozwoju waszej firmy

• Intensyfikacja szkoleń – e-learning. Pracujemy nad rozszerzeniem internetowej platformy szkoleniowej Roto Campus e-learning z pracowników firmy także na naszych na klientów. Opracowujemy i udostępniamy szyte na miarę programy szkoleniowe dla klientów firmy – kierowane zarówno do pracowników technicznych jak i pionów handlowych klientów Roto.

• Zacieśniamy współpracę z klientami poprzez rozbudowę internetowej platformy zamawiania towarów, rozliczeń i śledzenia dostaw.

• Zacieśniamy i rozbudowujemy współpracę z dilerami i montażystami okien, współpracującymi z producentami okien, którzy stosują technologię Roto – przynosi to znacznie szybsze przełożenie informacji o potrzebach rynku na dojrzałe rynkowo produkty i ofertę handlową.

 A teraz czas na galerię zdjęć, oto ona: http://www.infookno.pl/roto_okucia_budowlane

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na pytania odpowiada firma WINKHAUS

Czym się wyróżniamy na rynku ? "Nie tylko okucia"

1. Od początku naszej działalności na polskim rynku poszukiwaliśmy "własnej drogi", starając wyróżnić się spośród dostawców komponentów dla branży okien i drzwi. Ofertę produktów poszerzaliśmy sukcesywnie o kolejne usługi dla producentów okien. Powstające w szybkim tempie zakłady produkujące stolarkę potrzebowały wsparcia organizacyjnego i informatycznego. W 1996 roku rozpoczęliśmy prace nad własnym oprogramowaniem dla producentów stolarki - WH OKNA. Winkhaus Polska jest jedynym producentem okuć, który posiada własny program komputerowy do produkcji i sprzedaży stolarki okiennej i drzwiowej, własny zespół programistów, który stale pracuje nad jego udoskonalaniem i zespół informatyków terenowych, którzy wdrażają i serwisują program u producentów stolarki. Z programu korzystają tysiące producentów i dilerów w Polsce, Rosji, na Ukrainie, w Czechach, na Słowacji, Litwie, w Hiszpanii i Chorwacji.

2. Oprócz programu komputerowego oferujemy naszym klientom usługi optymalizacji i automatyzacji produkcji. Nasze najpopularniejsze projekty z tej dziedziny to WH Piła (automatyzacja piły do cięcia profili z optymalizacją rozkroju), WH Net (bezpapierowa produkcja okien), stacja do montażu okuć WHK-2300, WH Optima (organizacja ustawienia maszyn i zagospodarowania przestrzeni produkcyjnej), WH Timer (normowanie i mierzenie wydajności pracy w zakładach produkcji okien).

3. Liczne nagrody oraz coroczne badanie opinii producentów okien o dostawcach (przeprowadzane przez Centrum Analiz Branżowych) potwierdzają, że jesteśmy najbardziej innowacyjni wśród producentów okuć. Innowacja jest elementem kultury naszej firmy. Winkhaus posiada ponad 700 aktualnych patentów i praw patentowych. Współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi. Najsłynniejsze innowacje Winkhausa to: pierwsze okucie uchylno-rozwierane obsługiwane jedną ręką "Drehkipp Eins", pierwsze okucie przystosowane do automatycznego montażu autoPilot, elektroniczny system klucza blueChip, okucie uchylno-rozwierane z czujnikiem zamknięcia okna na fale radiowe activPilot Control RFID, pierwsze całkowicie niewidoczne okucie do skrzydeł o ciężarze do 150 kg activPilot Select i inne.

Co  oznacza dla Państwa "Komfort, Bezpieczeństwo, Energooszczędność i Estetyka" ?

Komfort, bezpieczeństwo, energooszczędność i estetyka to zagadnienia, wokół których koncentrują się prace naszych konstruktorów i projektantów. Najnowsze produkty Winkhaus są najlepszym tego przykładem. Rodzina produktów activPilot Comfort to odpowiedź na potrzebę bezpiecznego, energooszczędnego wietrzenia, realizowanego w wygodny sposób. Mamy tu nie tylko okucie okienne obsługiwane ręcznie (PADK), ale także wersję PADM z napędem elektrycznym oraz wygodnym panelem dotykowym, umożliwiającym programowanie wietrzenia. activPilot Comfort umożliwia bezpieczne przewietrzanie podczas nieobecności domowników. Wymiana powietrza następuje poprzez ok. 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna. Skrzydło jest przy tym bezpiecznie zaryglowane (w klasie odporności RC1-2 w zależności od profilu). Możemy więc wyjść z domu, nie obawiając się zalania mieszkania podczas deszczu ani odwiedzin "nieproszonych gości". Wersja PADM daje dodatkowo możliwość zintegrowania z czujnikami temperatury i poziomu dwutlenku węgla, które automatycznie zainicjują wietrzenie, gdy jakość powietrza się pogorszy. Możemy też zaprogramować czas i częstość wietrzenia zgodnie z naszymi potrzebami. Dodam, że proponowany przez nas sposób wietrzenia pozwala zminimalizować straty energii, ponieważ nie dopuszcza do niepotrzebnego wychłodzenia pomieszczeń. Co do estetyki - wystarczy spojrzeć na nasz system activPilot - to chyba najbardziej eleganckie okucie na rynku: estetyczne i funkcjonalne zaczepy ramowe, zaokrąglone krawędzie zawiasów, dźwignia z przyciskiem do okien dwuskrzydłowych, dyskretne okucie activPilot Select z niewidocznymi zawiasami oraz zgrabne zawiasy activPilot Giant do bardzo ciężkich drzwi balkonowych o wadze skrzydła nawet 200 kg!

Nie inaczej przedstawiają się nasze produkty z dziedziny techniki drzwiowej. Nowy zamek wielopunktowy autoLock AV3 zwiększa energooszczędność drzwi przy zachowaniu wysokiej odporności na włamanie - dzięki innowacyjnej konstrukcji podwójnych rygli. O estetykę drzwi dba wbudowany w zamek tzw. wyzwalacz magnetyczny, który uruchamia rygle dopiero w momencie, gdy skrzydło znajduje się w ramie, chroniąc je przed uszkodzeniem i zarysowaniem. Funkcja automatycznego ryglowania i przełączanie w tryb dzienny  to komfortowe "wyposażenie" wersji mechanicznej zamka. W wersji elektrycznej mamy możliwość otwierania drzwi za pośrednictwem pilota, czytnika linii papilarnych, telefonu komórkowego, tabletu i innych podobnych urządzeń i obserwujemy, że takie komfortowe, zaawansowane rozwiązania wybiera coraz więcej klientów.

Jakie są nowe propozycje dla Państwa Klientów?

Produkty:
1. grupa produktów activPilot Comfort umożliwiająca energooszczędne i bezpieczne wietrzenie:
- okucie PADK z obsługą ręczną,
- okucie PADM do automatycznego wietrzenia,
- okucie PADS do okien łukowych i trapezowych,
- okucie duoPort PAS - do okien przesuwnych;
2. okucie do bardzo ciężkich drzwi balkonowych activPilot Giant o nośności do 200 kg - jeden system do PCW, drewna i aluminium,
3. okucie całkowicie niewidoczne activPilot Select do PCW, drewna i aluminium,
4. energooszczędne zamki wielopunktowe automatycznie ryglujące autoLock AV3 i blueMatic EAV3 z funkcją otwierania drzwi za pomocą smartfona, pilota, czytnika linii papilarnych itp.,
5. grupa zamków wielopunktowych antypanicznych AP3 do zastosowań w obiektach o różnym przeznaczeniu
6. innowacyjne wkładki patentowe RPE z nowego typu zabezpieczeniem przed kopiowaniem,
7. elektroniczny system klucza blueChip i blueSmart.

Usługi czyli co?

1. szkolenia w formie webinariów,
2. program Mistrz Innowacji obejmujący szkolenia dla dilerów i handlowców, materiały promocyjne dla salonów sprzedaży, wsparcie reklamowe i nagrody dla najbardziej aktywnych sprzedawców
3. wsparcie marketingowe w formie materiałów wideo
4. projekt Stacja do okuwania skrzydeł z pomiarem listew przyszybowych
5. oprogramowanie WH OKNA w wersji 5 z nowymi przydatnymi funkcjami

....a jakie są plany rozwoju firmy?

1. Wersja WH OKNA online (Silverokna) ze szczególnym naciskiem na międzynarodowy handel
2. Oprogramowanie dla urządzeń mobilnych
3. Dalszy rozwój oprogramowania do zarządzania produkcją, optymalizacji, planowania i logistyki
4. Nowa wersja projektu WH Optima - organizacja produkcji z poprawą wydajności  

Proszę również spojrzeć na galerię zdjęć: http://www.infookno.pl/okucia_firmy_winkhaus

 A teraz już opinie producentów podane w tabelce:

 

 

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook