Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Nagrody rozdawało Fakro

2013-07-11 | Autor: GEC

Duński  zespół architektów Live Between Buildings w składzie: Ole Robin Storjohann - Niemiec i Mateusz Mastalski – Polak to zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu dla architektów NEW VISON OF THE LOFT zorganizowanego przez FAKRO przy współudziale międzynarodowego magazynu architektonicznego A10 New European Architecture. Drugie miejsce zajęli pracujący w Wielkiej Brytani Polacy- Katarzyna Penar i Wojciech Okrzesik, trzecie Piotr Skrzycki i Dawid Szczepański z Polski. Najlepsi architekci otrzymali czeki o wartości pięć, trzy i dwa tysiące euro.Już po raz czwarty okna firmy Fakro stały się natchnieniem dla architektów z całego świata. O nagrody rywalizowali projektanci z tak egzotycznych krajów jak Jamajka, RPA. Meksyk, Hongkong oraz niemal wszystkich krajów europejskich, między innymi Francji, Danii, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski.  
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu wizualizacji architektonicznej koncepcji poddasza pełnego światła i kreatywnych rozwiązań przyjaznych człowiekowi. W projekcie należało wykorzystać co najmniej 10 okien dachowych FAKRO, wybranych z szerokiej gamy produktów firmy.
Prace architektów oceniało trzyosobowe jury: Indira van‘t Klooster - redaktor naczelna A10 (przewodnicząca jury), Emmett Scanlon, irlandzki korespondent magazynu A10, doradca przy Radzie Sztuki Irlandii i wykładowca  University College w Dublinie oraz Sabina Sujew – magister sztuki, menedżer eksportu firmy.
Najwyższe oceny jury  zyskały projekty niekonwencjonalne, ponadczasowe i innowacyjne. Przedstawione koncepcje poddasza były w pełni twórcze i artystyczne – wyjaśnia Sabina Sujew.  
- Spośród  113 prac nadesłanych, między innymi, z tak egzotycznych zakątków świata jak Jamajka, Indie czy Australia,  zakwalifikowano 106. Były to prace typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje, jak również kreacje artystyczne, w których marzenie senne miesza się z wizją poddasza idealnego. Jak zgodnie przyznali uczestnicy konkursu, okna dachowe FAKRO  pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczenia, ale także  nadają się do zainstalowania w najbardziej innowacyjnych i zdawałoby się niemożliwych realizacjach. Duże wrażenie na Jury zrobiły projekty wykorzystujące okna FAKRO w sposób prowokacyjny i innowacyjny, czasami wykorzystując produkt poza granice jego przeznaczenia proponując w ten sposób być może nowe pomysły na okna przyszłości.
Konkursowe jury przyznało także wyróżnienia pięciu zespołom. Autorzy nagrodzonych prac to  Daniël Luecke I Christian Schunke z Danii, Adam Tate ze Stanów Zjednoczonych, Marcin Giemza i  Monika Ryszka z Polski, Davide Roth z Wielkiej Brytanii oraz  Rafel Oleksik z Polski.Konkurs dla architektów to doskonała forma promocji produktów FAKRO w międzynarodowym środowisku urbanistów całego świata. Kolejne edycje konkursu z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook