Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

VIP - Najlepszy Montaż Stolarki we Wrocławiu

2012-11-05 | Autor: GEC

Branża stolarki w sensie jej sprzedaży w Polsce wchodzi w okres bardzo poważnego spowolnienia, które może osiągnąć swoją kulminację na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2013. Dlaczego? Dlatego, że między innymi jest 20% mniej pozwoleń na budowę, dlatego że zubożeliśmy i to o 30% (dzięki bankom i ich regulacjom) dlatego, że nam pensje nie rosną, że jest zima i dlatego, że zapotrzebowanie na stolarkę w Polsce będzie malało – gdyż wchodzimy w okres słabszej koniunktury, niżu a nawet jeżeli ktoś ma pieniądze, to woli je trzymać na 5% w banku, pomimo tego jest to raczej strata niż zysk - tak to już jest.
Cieszyć powinna ciągle jeszcze rosnąca tendencja eksportowa w stolarce, ale my mówimy o polskim rynku, o producentach, dilerach i montażystach, którzy działają tu i teraz.
Prawdopodobnie PKB Polski wzrośnie w przyszłym roku tylko o 1.5 -2 proc., a bezrobocie sięgnie 13,5 proc. - przewidują eksperci Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
Według tych prognoz sytuacja gospodarcza zacznie się poprawiać w trzecim kwartale 2013 r. Co to jest te 2 procenty wzrostu? 1 procent wzrostu PKB równa się mnie więcej  5-7% wzrostu w budownictwie i tak jeżeli w roku ubiegłym mieliśmy 4% wzrostu, w roku bieżącym będzie 3% a w roku następnym (2013) 2% to znaczy, że pomiędzy 2011 i 2013 rokiem może być spadek w budownictwie o 15% , czyli za potrzebowania na materiały budowlane w Polsce – w tym okna i drzwi również.
To jest zła wiadomość!
Przy okazji PKB to : konsumpcja + inwestycje + wydatki rządowe + eksport - import + zmiana stanu zapasów. Wchodzimy w czas wielkiej konkurencji, żeby nie powiedzieć brutalnej walki o przetrwanie i nie wróży niczego dobrego. Problem może dotknąć zarówno producentów jak i dostawców, a na pewno sprzedawców i montażystów. Zostaną tylko najlepsi, najlepiej przystosowani, najszybciej działający z optymalną i kompleksową ofertą dla bardzo, bardzo wymagających klientów, którzy mogą i będą przebierać w oknach jak w przysłowiowych ulęgałkach. Tworzą się dwa segmenty rynku: ekonomiczny – szacowany na 80% i premium pozostałe 20%. Dobrze wszyscy wiemy, że większość firm dostarcza swoje wyroby do rynku ekonomicznego, a tylko niewiele z nich ma szansę konkurować z 10-ką największych firm w Polsce. W segmencie Premium jest trochę lepiej, co prawda wszyscy chcieliby tam dostarczać swoje okna i drzwi, ale tylko mała część jest na to przygotowana od strony a) dobrego sprawdzonego produktu, b)marketingu c)profesjonalnej sieci sprzedaży  d)rozpoznawalności marki, e)innowacyjności i oryginalności produktu.

Co my proponujemy, czego nie mają inni i jak możemy Państwu pomóc przetrwać najtrudniejszy okres, jak się obronić, a nawet rozwinąć? Firmy bez  wyróżnienia się nie przetrwają tego kryzysu. Wcale nie oznacza, że nasz program a w zasadzie cykl szkoleń pod tytułem: „VIP - Najlepszy Montaż Stolarki i Obsługi Klienta” jest antidotum na wszystko – nie jest! A czym jest? Jest skutecznym sposobem na odróżnienie się od całej reszty, jest sposobem na wnikliwe spojrzenie na to co się robi, jak się robi. Jest też odpowiedzią na uzupełnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej, w końcu jest szansą na poznanie nowych technik sprzedaży, montażu, jest szansą na znalezienie nowych sposobów zarobkowania na stolarce, ale przy okazji jej sprzedaży na innych produktach. Jest to Program dla najlepszych i w dodatku z Certyfikatem VIP.
Już 17 listopada w Oleśnicy pod Wrocławiem odbędzie sie 4-te kultowe szkolenie z certyfikatem dla branży stolarki, szczególnie polecane montażystom, właścicielom salonów, handlowcom.

AGENDA SZKOLENIA

9:00 - 9:10 Przywitanie uczestników oraz krótkie przedstawienie firm - Patronów szkolenia
9:10 - 9:50 Panel ekspercki czyli od prawidłowej obsługi klienta do dobrego montażu, a w nim:
Jak prawidłowo rozmawiać z klientem? W jaki sposób podkreślić atuty swojego salonu, swojej oferty  i wyróżnić się  na tle innych - czyli cena nie zawsze czyni cuda
Jak prawidłowo zwymiarować otwory okienne, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pomiaru, kiedy odmówić montażu
Certyfikaty, aprobaty, badania typ, itp, czyli które powinien posiadać każdy punkt handlowy
Etykiety na oknach – konieczność, która zmieni postrzeganie stolarki
9:50-11:10   Pierwszy  panel Patronów szkolenia – prezentacje i odpowiedzi na pytania uczestników
11:10-11:40  Część praktyczna – pokaz montażu i składników montażu
11:40-12:10  Przerwa kawowa
12:10-13:00  Pokazy praktyczne - kontynuacja
13:00-14:00  Przerwa obiadowa
14:00-15:00  Drugi panel Patronów szkolenia – prezentacje i praktyczne wskazówki montażowe
15:00-15:10  Przerwa kawowa
15:10 -16:20 Rozpoczęcie kolejnej, drugiej części praktycznej szkolenia – pokaz montażu i komponentów do montażu, inne aplikacje około montażowe
16:20-16:40  Panel Ekspertów czyli dyskusja „na każdy temat” a w niej: najczęściej występujące błędy montażowe,  montaż i odbiór techniczny stolarki, jak usatysfakcjonować Klienta, jak pokonać kryzys, etc.
16:40-16:50  Wypełnienie ankiety szkolenia
16:50-17:00  Wręczenie certyfikatów VIP i pożegnanie uczestników szkolenia

EKSPERCI SZKOLENIA:

ROTO - Manager produktu, Marcin Różnowicz. Roto-Frank Okucia Budowlane - możliwości nowoczesnych okuć w oknach funkcjonalnych, dlaczego okucia są takie ważne
EFFECTOR – Manager produktu, Paweł Arabas. Firma Effector S.A. - nowe możliwości biznesowe - okna i witryny aluminiowe, nowe możliwości biznesowe
JAF- Dyrektor ds. sprzedaży – Marcin Maliborski. Firma JAF Polska Sp. z o.o. - nowa alternatywa dla montażystów - montaż desek tarasowych, elewacji - również wszystko o drewnie.
AiB - Dyrektor d/s Klientów, Michał Michałowicz. Firma  AIB Ślączka, Szpura, Dytko – najlepsze systemu izolacji czyli sposoby zabezpieczeń zapewniające  szczelność przez wiele lat, praktyczne pokazy.
PENOSIL/ Krimelte Polska  - Dyrektor firmy, Giedrius Sutkaits oraz dyrektor handlowy Piotr Chęciński. Penosil Polska - pianki montażowe, uszczelniacze, zaprawy  - produkty i pokazy tej firmy to prawdziwe widowisko dla każdego handlowca i  montażysty.
LANGER OKNA - Dyrektor firmy, Marcin Marchewka. Firma Langer Okna – ekspert stolarki, prezentacja 4 technik montażu okien i jak prawidłowo obsłużyć wymagających Klientów.

Wszyscy zainteresowani szkoleniem i Ci, którzy chcą się na nie zapisać proszeni są o kontakt z naszym biurem pod adresem: szkolenia@infookno.pl

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook