Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Pozbud idzie po sukces

2013-12-15 | Autor: GEC

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor Finansowy firmy Pozbud - Wiktor Dymecki, V-CE Prezes firmy Pozbud - Roman Andrzejak i gość specjalny konferencji - Tomasz Zubilewicz

Konferencja prasowa firmy Pozbud miała miejsce w dn. 11 grudnia w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Konferencja, w której wzięła udział cała elita dziennikarzy, miała na celu przybliżenie jednej z największych inwestycji w tej branży, o której poniżej

W fabryce w Słonawach rozpoczęła się  innowacyjna inwestycja w branży stolarki drewnianej. Na przedsięwzięcie firma POZBUD T&R S.A. otrzymała dotację unijną na unikalną w skali Europy linię do lakierowania oraz okuwania stolarki i szklenia. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 39.712.100,00 zł. Całkowita maksymalna kwota wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, związanych z realizacją Projektu wynosi 28.457.700,00 zł. Kwota dofinansowania na część inwestycyjną projektu stanowi 45 % kwoty wydatków związanych z realizacją Projektu, tj. 12.805.965,00 zł, w tym do 85 % kwoty dofinansowania w formie płatności ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, co stanowi 10.885.070,25 zł oraz do 15 % kwoty dofinansowania w formie dotacji celowej, co stanowi 1.920.894,75 zł.

„Przed dotacją został zgłoszony przeze mnie patent do Urzędu Patentowego na sposób malowania/lakierowania okien i drzwi. Jest to nasz i tylko nasz, "pozbudowski" patent. Sami to wymyśliliśmy i opracowaliśmy. W związku z tą inwestycją będziemy budować nową halę o wielkości 5000m2 na działce na terenie obecnej fabryki. W tej chwili prowadzimy rozmowy dotyczące uzgodnień natury formalnej, jak i  rozmowy handlowe dotyczące wyboru maszyn i urządzeń pod tę inwestycję. Innowacyjne malowanie ma  głównie na względzie walory estetyczne, ale także efekt wytrzymałości i trwałości powłoki.” –mówi Tadeusz Andrzejak, Prezes firmy POZBUD T&R S.A.
Czas realizacji projektu to marzec 2015 rok. Firma POZBUD T&R S.A. zostawia sobie trzymiesięczną furtkę, gdyż chciałaby zakończyć tę inwestycję do końca przyszłego roku. Na dzień dzisiejszy firma ma zatrudnionych ogółem 110 osób. Realizując nową inwestycję zatrudni ok. 25 osób – ze względu na wzrost produkcji. Spółka przymierza się nawet do trzykrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnej, która obecnie wynosi 3000 m2 na miesiąc.
Spółka Pozbud T&R S.A.  notowa obecnie na na Warszawskiej Giełgdzie wywodzi się bezpośrednio z firmy rodzinnej założonej przez Pana Ryszarda Andrzejaka. W 1975 r. powstał warsztat stolarski produkujący stolarkę budowlaną – zatrudniający dwie osoby. W 1983 r. założyciel firmy przekazał ją synowi, Tadeuszowi Andrzejakowi, który zwiększył zatrudnienie do 4-5 osób, a w roku 1995 przekształcił warsztat stolarski w firmę POZ-OKNA z siedzibą w Złotnikach k. Poznania.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook