Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Pozbud idzie po sukces

2013-12-15 | Autor: GEC

Na zdjęciu od lewej: Dyrektor Finansowy firmy Pozbud - Wiktor Dymecki, V-CE Prezes firmy Pozbud - Roman Andrzejak i gość specjalny konferencji - Tomasz Zubilewicz

Konferencja prasowa firmy Pozbud miała miejsce w dn. 11 grudnia w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Konferencja, w której wzięła udział cała elita dziennikarzy, miała na celu przybliżenie jednej z największych inwestycji w tej branży, o której poniżej

W fabryce w Słonawach rozpoczęła się  innowacyjna inwestycja w branży stolarki drewnianej. Na przedsięwzięcie firma POZBUD T&R S.A. otrzymała dotację unijną na unikalną w skali Europy linię do lakierowania oraz okuwania stolarki i szklenia. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 39.712.100,00 zł. Całkowita maksymalna kwota wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, związanych z realizacją Projektu wynosi 28.457.700,00 zł. Kwota dofinansowania na część inwestycyjną projektu stanowi 45 % kwoty wydatków związanych z realizacją Projektu, tj. 12.805.965,00 zł, w tym do 85 % kwoty dofinansowania w formie płatności ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, co stanowi 10.885.070,25 zł oraz do 15 % kwoty dofinansowania w formie dotacji celowej, co stanowi 1.920.894,75 zł.

„Przed dotacją został zgłoszony przeze mnie patent do Urzędu Patentowego na sposób malowania/lakierowania okien i drzwi. Jest to nasz i tylko nasz, "pozbudowski" patent. Sami to wymyśliliśmy i opracowaliśmy. W związku z tą inwestycją będziemy budować nową halę o wielkości 5000m2 na działce na terenie obecnej fabryki. W tej chwili prowadzimy rozmowy dotyczące uzgodnień natury formalnej, jak i  rozmowy handlowe dotyczące wyboru maszyn i urządzeń pod tę inwestycję. Innowacyjne malowanie ma  głównie na względzie walory estetyczne, ale także efekt wytrzymałości i trwałości powłoki.” –mówi Tadeusz Andrzejak, Prezes firmy POZBUD T&R S.A.
Czas realizacji projektu to marzec 2015 rok. Firma POZBUD T&R S.A. zostawia sobie trzymiesięczną furtkę, gdyż chciałaby zakończyć tę inwestycję do końca przyszłego roku. Na dzień dzisiejszy firma ma zatrudnionych ogółem 110 osób. Realizując nową inwestycję zatrudni ok. 25 osób – ze względu na wzrost produkcji. Spółka przymierza się nawet do trzykrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnej, która obecnie wynosi 3000 m2 na miesiąc.
Spółka Pozbud T&R S.A.  notowa obecnie na na Warszawskiej Giełgdzie wywodzi się bezpośrednio z firmy rodzinnej założonej przez Pana Ryszarda Andrzejaka. W 1975 r. powstał warsztat stolarski produkujący stolarkę budowlaną – zatrudniający dwie osoby. W 1983 r. założyciel firmy przekazał ją synowi, Tadeuszowi Andrzejakowi, który zwiększył zatrudnienie do 4-5 osób, a w roku 1995 przekształcił warsztat stolarski w firmę POZ-OKNA z siedzibą w Złotnikach k. Poznania.

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook