Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Napęd do zadań specjalnych

2017-03-13 | Autor: GEC Consulting
Źródło: DH Polska

CDP, najsilniejszy napęd łańcuchowy na rynku, jest dedykowany do dużych i ciężkich okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Dzięki swoim imponującym parametrom zdobył uznanie kapituły konkursu Innowacyjne Rozwiązania w Branży Stolarki.

Napędy oferowane przez D+H znajdują zastosowanie w obiektach, w których potrzebne jest zsynchronizowane i zautomatyzowane otwieranie okien. Są to zarówno wielkopowierzchniowe hale, lotniska, galerie handlowe czy biurowce, jak i mniejsze obiekty, np. zwieńczone świetlikiem. Okna otwierane za pomocą napędów stanowią integralną część systemu oddymiania i naturalnej wentylacji. W przypadku zdarzenia pożarowego pozwalają na usunięcie dymu z obiektu i bezpieczną ewakuację. Na co dzień są wykorzystywane do przewietrzania i regulowania temperatury wewnątrz budynku, co z jednej strony zapewnia przepływ świeżego powietrza, a z drugiej pozwala obniżyć koszty energii elektrycznej na klimatyzację.

Najsilniejszy na rynku


Dzięki imponującym parametrom siłowniki serii CDP jest w stanie udźwignąć okna ważące nawet 300 kg. Siła pchająca i blokująca wynosi 3000 N, maksymalny wysuw to 1500 mm. Napęd został przebadany z najpopularniejszymi systemami aluminiowymi na rynku, zgodnie z normą PN-EN 12101-1. Posiada również aktualne świadectwa dopuszczenia CNBOP.

Kompaktowy i dyskretny

Dużym atutem CDP jest estetyka. Bogata oferta konsol montażowych, możliwość polakierowania na wybrany kolor i montaż równoległy do profilu okna sprawiają, że napęd nie odznacza się na tle konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w obiektach o wyeksponowanym świetliku. Przykładem może być Lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie patio zostało zwieńczone dużymi oknami wyposażonymi w napędy CDP. Te idealnie komponują się z aluminiową konstrukcją, dzięki czemu zachowane jest wrażenie lekkości przeszklonego dachu.

Doceniony w konkursie


Innowacyjność CDP została doceniona podczas XVI Konwentu Stolarki w Gniewie. Kapituła konkursu „Innowacyjne Rozwiązania w Branży Stolarki” przyznała firmie D+H Polska wyróżnienie za „Napęd CDP dedykowany i stworzony dla dużych i ciężkich okien”. Więcej na ten temat: http://www.dhpolska.pl/

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook