Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Somfy

Najważniejszy jest profesjonalizm

2012-11-29 | Autor: infookno
Źródło: SABU2

Inwestując w rozwój przedsiębiorstwa trzeba mieć pewną dodatkową możliwość, być jeden krok przed konkurencją. My chcemy wykraczać poza standardowy rynek, a teraz, gdy mamy maszynę do cięcia wodą, jesteśmy bezkonkurencyjni w naszej branży - mówi Artur Sasinowski, współwłaściciel największego w Polsce waterjeta. MAXIEM2080 to największy w Europie model maszyn do cięcia wodą wyprodukowany przez amerykańską korporację OMAX. Tym samym jest to jedyny, faktycznie użytkowany 10-metrowy waterjet w Polsce. Olbrzym przypłynął do kraju kilkanaście dni temu. Ta maszyna stała się własnością przedsiębiorstwa produkcyjno-budowlanego Sabu2 w podwarszawskim Słupnie. Ta duża, stale rozwijająca się firma, o ogólnopolskim, a nawet przekraczającym granice kraju, zasięgu zajmuje się wykonawstwem m.in. szklano-aluminiowych elewacji budynków. - Specjalizujemy się w trudnych projektach, których zrealizowania boją się podjąć inni - podkreśla Artur Sasinowski, współwłaściciel Sabu2.
Do tych najbardziej prestiżowych zleceń przedsiębiorstwa zaliczyć należy m.in. terminal na warszawskim lotnisku im. F. Chopina, liczne luksusowe projekty prywatnych inwestorów, a także realizacje rządowe. - Realizujemy również szereg zleceń dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, spożywczej, deweloperskiej, czy produkcyjnej - dodaje szef firmy.
Wykorzystując do produkcji głównie takie materiały jak szkło, stal i aluminium firma bardzo często korzystała z usług cięcia u innych firm. Jednak nie wszystkie zlecenia mogły być zrealizowane na czas, a część z nich narażała przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty. Urządzenie będzie więc cięło elementy potrzebne do wykonania elewacji budynków, ale zakup waterjeta podyktowany był również chęcią rozwoju działalności. - Przy wyborze maszyny do cięcia wodą kierowaliśmy się również chęcią pójścia w kolejnym kierunku, chęcią rozwinięcia działalności, która wspomogłaby zarówno firmę budowlaną, jak i dała większe możliwości firmie, która zajmuje się handlem metalami nieżelaznymi - wyjaśnia Artur Sasinowski.
Oprócz działalności na własne potrzeby, waterjet będzie także pracował dla innych. Maszyna od kilku dni stoi w ogromnej hali na obrzeżach Warszawy. Operatorzy przeszkoleni przez fachowców wykonali już pierwsze cięcia.- Jestem zadowolony z tej inwestycji. Chciałbym, żeby maszyna pracowała na trzy zmiany - dodaje Sasinowski.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook