Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Stropex

Najważniejszy jest profesjonalizm

2012-11-29 | Autor: infookno
Źródło: SABU2

Inwestując w rozwój przedsiębiorstwa trzeba mieć pewną dodatkową możliwość, być jeden krok przed konkurencją. My chcemy wykraczać poza standardowy rynek, a teraz, gdy mamy maszynę do cięcia wodą, jesteśmy bezkonkurencyjni w naszej branży - mówi Artur Sasinowski, współwłaściciel największego w Polsce waterjeta. MAXIEM2080 to największy w Europie model maszyn do cięcia wodą wyprodukowany przez amerykańską korporację OMAX. Tym samym jest to jedyny, faktycznie użytkowany 10-metrowy waterjet w Polsce. Olbrzym przypłynął do kraju kilkanaście dni temu. Ta maszyna stała się własnością przedsiębiorstwa produkcyjno-budowlanego Sabu2 w podwarszawskim Słupnie. Ta duża, stale rozwijająca się firma, o ogólnopolskim, a nawet przekraczającym granice kraju, zasięgu zajmuje się wykonawstwem m.in. szklano-aluminiowych elewacji budynków. - Specjalizujemy się w trudnych projektach, których zrealizowania boją się podjąć inni - podkreśla Artur Sasinowski, współwłaściciel Sabu2.
Do tych najbardziej prestiżowych zleceń przedsiębiorstwa zaliczyć należy m.in. terminal na warszawskim lotnisku im. F. Chopina, liczne luksusowe projekty prywatnych inwestorów, a także realizacje rządowe. - Realizujemy również szereg zleceń dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, spożywczej, deweloperskiej, czy produkcyjnej - dodaje szef firmy.
Wykorzystując do produkcji głównie takie materiały jak szkło, stal i aluminium firma bardzo często korzystała z usług cięcia u innych firm. Jednak nie wszystkie zlecenia mogły być zrealizowane na czas, a część z nich narażała przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty. Urządzenie będzie więc cięło elementy potrzebne do wykonania elewacji budynków, ale zakup waterjeta podyktowany był również chęcią rozwoju działalności. - Przy wyborze maszyny do cięcia wodą kierowaliśmy się również chęcią pójścia w kolejnym kierunku, chęcią rozwinięcia działalności, która wspomogłaby zarówno firmę budowlaną, jak i dała większe możliwości firmie, która zajmuje się handlem metalami nieżelaznymi - wyjaśnia Artur Sasinowski.
Oprócz działalności na własne potrzeby, waterjet będzie także pracował dla innych. Maszyna od kilku dni stoi w ogromnej hali na obrzeżach Warszawy. Operatorzy przeszkoleni przez fachowców wykonali już pierwsze cięcia.- Jestem zadowolony z tej inwestycji. Chciałbym, żeby maszyna pracowała na trzy zmiany - dodaje Sasinowski.

Przeczytaj także

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook