Branżowy portal stolarki

Branżowy portal stolarki
architektura-budownictwo-gospodarka

Fakro Premium

Grupa Deceunick rośnie i rośnie

2016-09-30 | Autor: gec consulting
Źródło: deceuninck

Grupa Deceuninck odnotowuje kolejne wzrosty

Kolejne podsumowanie wyników finansowych Grupy Deceuninck napawa wielkim optymizmem i potwierdza świetną kondycję firmy. Silny rozwój efektywności produkcji, kontrola kosztów oraz stały wzrost wydajności operacyjnej, na których Zarząd koncentrował się jeszcze w zeszłym roku, przynoszą wymierne efekty. Sprzedaż na poziomie 330,2 mln EURO (+5,8% w stosunku do wyników z pierwszej połowy 2015 roku) to wielkość, która pokazuje, że założenia ekonomiczne Grupy są w pełni realizowane. Dodatkowo na uzyskany wynik finansowy w pierwszej połowie tego roku wpływ miało stopniowe wycofywanie niektórych produktów o niskiej marży.

"Jesteśmy zadowoleni nie tylko z naszych półrocznych wyników, które są zgodne z oczekiwaniami, ale także z postępów we wdrażaniu naszego planu operacyjnego. Nie mniej jednak cały czas ściśle monitorujemy kluczowe dla nas rynki, na których zauważamy zagrożenia makroekonomiczne”
komentuje Francis Van Eeckhout, CEO Grupy Deceuninck.


P.S.  Deceuninck jest jednym z 3 największych na świecie wytwórców profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemów tarasowych i elewacyjnych w Europie. Grupa Deceuninck działa w 91 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Azji i zatrudnia obecnie ponad 3.600 pracowników. Grupa Deceuninck jest notowana na giełdzie Euronext. W roku 2015 zrealizowała łączną sprzedaż w wysokości ponad 644 milionów euro. W Centralnej i Wschodniej Europie firma obecna jest pod marką Inoutic i oferuje systemy profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemy tarasowe i elewacyjne. Posiada zakłady produkcyjne pod Poznaniem oraz w niemieckim Bogen, skąd produkty Inoutic trafiają na pozostałe rynki europejskie.

Przeczytaj także

Nowość, najcieplejsz...

Nowość, najcieplejsza brama segmentowa na rynku !!! Grupa PETECKI wprowadza na rynek nową bramę segmentową. PETECKI...

Więcej

Mały sprzęt wielkich...

Montaż szkła – przyssawki do szyb. Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w...

Więcej

Partnerzy infookno.pl

Facebook